fot. Pixabay.com

Netflix czy HBO GO? Odwieczna walka, w której zwycięzca może być tylko jeden. Obie platformy streamingowe tak zwane on demand (na żądanie) mają swoje plusy i minusy. Obie na pewno oferują bardzo szeroką gamę filmów i seriali i obi są płatne. Netflix czy HBO GO – które z nich wybrać? A może jeszcze coś innego?

fot. Pixabay.com

Disney Plus, Hulu i Peacock, HBO Max oraz gigant Netflix – to najbardziej znane platformy strumieniowe. Królem zdecydowanie pozostaje Netflix, który radzi sobie całkiem nieźle ostatnio: subskrypcje rosną.

zobacz również: Netflix – ile kosztuje i czy warto?

Disney Plus

„Mandalorianin”

Naprawdę powinni byli zostawić Boba Fetta w tym dole, ale wybaczymy Disneyowi, ponieważ drugi sezon „Mandalorianina” jest o wiele lepszy niż pierwszy.

To zdecydowana zaleta posiadania Disney+ i niejedyna. Disney Plus ma w swojej ofercie prawie wszystko, co robi Disney. Teraz obejmuje to najnowszy film Pixar, który omija kina, aby od razu był dostępny w aplikacji. Przypominamy, że w skład Disney’a wchodzą między innymi Marvel, Pixar, Star Wars czy sam Disney.

Za Disney+ klienci muszą zapłacić 6,99 euro (cena z Holandii), czyli około 30 zł. Istnieje także opcja wykupienia abonamentu na 12 miesięcy i w tym wypadku klienci muszą zapłacić 69,99 euro (około 298 zł). Disney nie oferuje różnych trybów oraz opcji – każdy w jednej cenie otrzymuje dostęp do najlepszej jakości. Jest to znacznie lepsza cena względem przykładowo konkurencyjnego Netflixa (52 zł na miesiąc dla 4 osób).

Hulu

„Oglądaj tysiące programów i filmów, gdzie zaczynają się od 5,99 USD miesięcznie” czytamy na stronie producenta.

Hulu to posiadaj obszerną bazę seriali, między innymi stacji FOX, NBC i ABC. Serwis niestety nie jest dostępny w Polsce, ale seriale Hulu możemy oglądać na przykład na Showmaxie czy HBO GO.

HBO GO

HBO jest idealne dla miłośników kina oraz fanów jego oryginalnych programów i filmów. Istnieje kilka doskonałych tytułów, których po prostu nie znajdziesz nigdzie indziej, na przykład Game of Thrones, Last Week Tonight i Westworld. Jeśli chcesz oglądać te seriale, potrzebujesz HBO – prostego i wygodnego.

W HBO GO znajdziesz przeszło 800 filmów z polskim lektorem, dubbingiem lub napisami, jak również 300 seriali fabularnych i dokumentalnych. Znajdują się przede wszystkim oryginalne produkcje  HBO, ale nie tylko. Właściwie z wszystkich gatunków i kierowane do wszystkich grup wiekowych. Wiedz też, że co dwa tygodnie przedstawiamy najciekawsze nowości HBO GO w newsie.

Możesz także dodać kanał HBO do jednej z wielu innych usług przesyłania strumieniowego. Hulu, Amazon Prime Video i Apple TV umożliwiają oglądanie treści HBO za dodatkową opłatą (kosztuje tyle samo, co HBO NOW).

HBO GO – cena

HBO GO kosztuje 24,90 zł miesięcznie – nie ma żadnych długoterminowych umów czy jednorazowych płatności). W przeciwieństwie choćby do Netfliksa, w przypadku HBO GO cena jest jedna – nie ma podziału na lepsze i gorsze pakiety.

Netflix

Ktoś, kto nie korzysta z żadnych serwisów streamingowych, jest zdany albo na telewizję, albo na inne źródła. Warto przypomnieć, że korzystanie z nielegalnych stron jest kradzieżą. Sztab ludzi włożył ogromny wysiłek i mnóstwo pieniędzy i jakieś honorarium im się za to należy.

Dużą zaletą jest możliwość posiadania wygodnego dostępu do bazy filmów i seriali. Uczucie, że nie jest się uzależnionym od godziny emisji, jest bardzo przyjemne. Szczególnie teraz, w okresie zimowym. Co więcej, wystarczy rozsiąść się wygodnie w fotelu z ciepłą herbatką i można oglądać, co się chce.

Netflix oferuje bardzo szeroki wybór nie tylko filmów i seriali, dzięki czemu znajdziemy tu najbardziej znane tytuły, te zarówno prosto z festiwali filmowych, jak i oryginalne produkcje Netflixa.

Wadą jest to, że jednak nie znajdziemy tam wszystkich filmów i seriali. Szczególnie po usunięciu ich z bazy Netflixa. Nie będzie juz takich tytułów jak „Przyjaciele” czy „Harry Potter”. Mimo to znajdziemy superprodukcje takie jak „Wiedźmin„, słynny już „Gambit królowej”, „Dom z papieru” i wiele więcej.

Zobacz również: premiery 2021!

Netflix – cena

pierwszy plan podstawowy kosztuje 34 zł miesięcznie i pozwala na oglądanie wideo w jakości HD (480p) na 1 ekranie równocześnie. Dla 1 subkonta koszt wynosi 34 zł miesięcznie
drugi plan „Standard” kosztuje 43 zł miesięcznie i pozwala na oglądanie wideo w jakości FHD (1080p) na 2 ekranach równocześnie. Dla 1 subkonta koszt wynosi 17 zł miesięcznie
trzeciplan „Premium” kosztuje 52 zł miesięcznie i pozwala na oglądanie wideo w jakości HDR/4K (2160p) na 4 ekranach równocześnie. Dla dla 1 subkonta koszt wynosi 13 zł miesięcznie

Co lepsze – HBO czy Netflix?

JHBO robi znacznie mniej programów niż Netflix.Netflix ma mnóstwo nowych programów każdego tygodnia, ale wiele seriali prawdopodobnie nigdy nie obejrzysz. Mimo to, ze względu na zakres i regularność treści, Netflix nadal jest królem telewizji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here