Sól gorzka na odchudzanie

Ludzie, którzy pamiętają jeszcze, jak wyglądały sklepy spożywcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu, mogą mocno zdziwić się olbrzymi wyborem samej soli, która dziś występuje w wielu nietypowych odmianach. Każdy chyba słyszał już o soli himalajskiej. Uznaje się ją za najzdrowszy wariant słonego wyrobu, dlatego dziś gości ona w wielu polskich domach. Tuż obok niej często występuje natomiast sól gorzka i choć jest znacznie mniej popularna, to też w niektórych sytuacjach może się przydać. A na pewno przyda się ona tym, którzy chcą jak najszybciej schudnąć. Jak zatem działa sól gorzka na odchudzanie?

Sól gorzką często można też znaleźć pod nazwą „sól Epsom” – to jedno i to samo. Od tradycyjnej i najzwyklejszej soli różni się budową chemiczną. Podczas gdy sól kuchenna niemalże w stu procentach składa się z samego chlorku sodu, sól Epsom zawiera głównie siarczan magnezu. Różnice w składzie wywołują oczywiście różnice w działaniu. Oczywiście zwykła sól też jest nam potrzebna, ponieważ zawiera spore ilości sodu, bez którego organizm nie mógłby zachowywać prawidłowej gospodarki wodno-mineralnej, a także jod, który jest ważny dla układu hormonalnego, ale jednak warto zainteresować się również innymi odmianami tego najpopularniejszego produktu. Co prawda soli gorzkiej nie wolno stosować w kuchni i nie wolno używać jej do doprawiania potraw, ale można potraktować ją jak taki normalny suplement diety i przyjmować w razie potrzeby.

Sól gorzka na odchudzanie naprawdę może czasami zadziałać. Od wielu lat jest ona bowiem naturalnym specyfikiem radzącym sobie z zaparciami. Pozwala szybko się ich pozbyć, a przy tym nie uzależnia w przeciwieństwie do senesu, czyli popularnego składnika herbatek odchudzających i mieszanek przeczyszczających. Sól gorzka też zresztą bardzo często pojawia się w lekach przeznaczonych na zaparcia, choć zamiast sięgać po te gotowe produkty, lepiej zastosować ją w jej naturalnej postaci. A jak to zrobić? Wystarczy kupić zwykłą sól gorzką w aptece, lub na stronie popularnego sklepu iZdrowiej pod adresem https://www.izdrowiej.pl/sol-epsom-siarczan-magnezu, a następnie wsypać jej łyżkę do szklanki z ciepłą wodą. Mieszanka powinna zadziałać w przeciągu kilkunastu minut. Z tego względu zaleca się przyjąć ją w domu.

To, że sól gorzka radzi sobie z zaparciami, nie jest jednak równoznaczne z tym, że poradzi sobie ona ze zmniejszeniem masy ciała. Jest to efekt uboczny działania przeczyszczającego. Z solą gorzką łatwo można przesadzić, dlatego nie zaleca się jej używać zbyt często. Powinny po nią sięgnąć wyłącznie te osoby, które ze względu na zmianę stylu odżywienia nabawiły się nieprzyjemnych zaparć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here