fot. Pixabay.com

Telewizja to już powoli przeżytek. Teraz stawia się na wolność wyboru i mobilność. Taki właśnie jest Netflix. Pozwala nam korzystać z bazy tysięcy filmów i seriali na żądanie. To jest zdecydowanie świetne rozwiązanie na długie zimowe wieczory. Jakie są plusy i minusy Netflixa? Czy warto i ile kosztuje?

fot. Pixabay.com

Historia Netflixa – od czego zaczął?

Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność pod koniec ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Zajmowało się wtedy… wypożyczaniem płyt DVD za pośrednictwem poczty. W 2007 Netflix ogłosił, że dostarczyło już miliard takich płyt DVD do swoich klientów. W tym samym roku rozszerzył swoją działalność o media strumieniowe, zachowując przy tym wypożyczalnię DVD i Blu-ray.

Do 2016 roku Netflix oferował swoje usługi jedynie w kilku państwach na świecie, stosując blokadę lokalizacyjną w krajach, w których usługa nie była dostępna. Wtedy jednak postanowiono poszerzyć działalność o prawie 150 krajów , w tym Polski. Obecnie platforma nadal nie jest dostępna w takich miejscach jak Chiny, na Krymie, w Korei Północnej czy Syrii ze względów politycznych czy gospodarczych.

W październiku 2016, Netflix odnotował ponad 86 milionów abonentów na całym świecie, w tym ponad 47 milionów w Stanach Zjednoczonych.

Netflix – ile kosztuje? (cena 2020)

  • pierwszy plan podstawowy kosztuje 34 zł miesięcznie i pozwala na oglądanie wideo w jakości HD (480p) na 1 ekranie równocześnie. Dla 1 subkonta koszt wynosi 34 zł miesięcznie
  • drugi plan „Standard” kosztuje 43 zł miesięcznie i pozwala na oglądanie wideo w jakości FHD (1080p) na 2 ekranach równocześnie. Dla 1 subkonta koszt wynosi 17 zł miesięcznie
  • trzeciplan „Premium” kosztuje 52 zł miesięcznie i pozwala na oglądanie wideo w jakości HDR/4K (2160p) na 4 ekranach równocześnie. Dla dla 1 subkonta koszt wynosi 13 zł miesięcznie
fot. Pixabay.com

Czy warto kupować Netflixa?

Ktoś, kto nie korzysta z żadnych serwisów streamingowych, jest zdany albo na telewizję, albo na inne źródła. Warto przypomnieć, że korzystanie z nielegalnych stron jest kradzieżą. Sztab ludzi włożył ogromny wysiłek i mnóstwo pieniędzy i jakieś honorarium im się za to należy.

Dużą zaletą jest możliwość posiadania wygodnego dostępu do bazy filmów i seriali. Uczucie, że nie jest się uzależnionym od godziny emisji, jest bardzo przyjemne. Szczególnie teraz, w okresie zimowym. Co więcej, wystarczy rozsiąść się wygodnie w fotelu z ciepłą herbatką i można oglądać, co się chce.

 

Szeroki wybór

Netflix oferuje bardzo szeroki wybór nie tylko filmów i seriali, dzięki czemu znajdziemy tu najbardziej znane tytuły, te zarówno prosto z festiwali filmowych, jak i oryginalne produkcje Netflixa.

Wadą jest to, że jednak nie znajdziemy tam wszystkich filmów i seriali. Szczególnie po usunięciu ich z bazy Netflixa. Nie będzie juz takich tytułów jak „Przyjaciele” czy „Harry Potter”. Mimo to znajdziemy superprodukcje takie jak „Wiedźmin„, słynny już „Gambit królowej”, „Dom z papieru” i wiele więcej.

Zobacz również: premiery 2021!

Netflix dodatkowe funkcje

Zdecydowaną zaletą jest to, że można pobierać filmy offline. W trakcie lotu samolotem czy długiej podróży nie musimy korzystać z internetu. Dzięki funkcji inteligentnego pobierania nie trzeba martwić się o kolejny odcinek. Netflix pobierze go sam, kiedy połączy się z siecią Wi-Fi. Można również oglądać ulubione seriale na telewizorze. Ciekawą funkcją jest możliwość sterowania go z poziomu telefonu.

Filmy i seriale są wysokiej jakości, aplikacja intuicyjna i praktyczna. Czy korzystać z usług Netflixa? Naprawdę cięzko coś zarzucić aplikacji. Jest nowoczesna i dostosowana do współczesnego życia. Jedyne co, trzeba zdecydować, czy cena jest odpowiadająca oraz tytuły, jakie są dostępne w bazie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo znikna z Netflixa?
Następny artykułFestiwale 2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here