fot. Pixabay.com

Tęsknisz za ciepłem, słońcem i odpoczynkiem? Może chcesz wyrwać się z tej szarej rzeczywistości i nacieszyć się piękną architekturą? Jeżeli tak, powinieneś zainteresować się wyjazdem do Hiszpanii. Ten piękny kraj bogaty jest w różnorodność. Kraj ten obejmuje siedemnaście autonomicznych regionów o zróżnicowanej geografii i kulturach. Dowiedz się, co musisz zobaczyć w Hiszpanii!

Stolica – Barcelona. Czeka nas tam wiele atrakcji turystycznych, które z pewnością zapewnią nam od groma niezapomnianych chwil. Stolica Katalonii jest nowoczesną metropolią, przepełnioną zarazem zabytkowym stylem gotyckim. Krótko mówiąc każdy w tym mieście znajdzie coś dla siebie, według uznania.

fot. Pixabay.com

Sagrada Familia

To absolutne must-see, będąc w Hiszpanii. Dzieło życia architekta Antoniego Gaudiego. Nie można przyjechać do Barcelony bez zaplanowania wizyty w tym arcydziele architektury.

Choć Sagrada Familia to kościół rzymskokatolicki, w rzeczywistości nie chodzi tylko o religię. Dominującą rolę odgrywa także architektura oraz historia związana z tym zapierającym dech w piersiach obiektem.

Znajduje się tam też krypta, w której pochowany jest sam Gaudí.

Poznaj tajemnice Sagrady Familii tutaj!

fot. Pixabay.com

Plaże Barcelony

Na obrzeżach Barcelony znajduje się około 4,5 km linii brzegowej. Z tego powodu warto wybrać się i zająć kawałek takiej. Ciepła czysta woda to coś, czego Polsce może trochę brakować. Słońce też tam jakieś inne…

Jeżeli chcesz pograć w siatkówkę, popływać w Morzu Śródziemnym albo chcesz nauczyć się surfować, to plaże Barcelony są zdecydowanie dla Ciebie! Co więcej, na wielu plażach miasta znajdują się bary plażowe (zwane chiringuitos), w których można odpocząć od słońca i posiedzieć w cieniu przy chłodnej przekąsce i orzeźwiającym koktajlu. W nocy zamieniają się w świetne małe miejsca imprezowe, z doskonałą muzyką!

fot. Pixabay.com

La Rambla

La Rambla to jest najsłynniejsza ulica w stolicy Katalonii. Ma długość prawie 2 km. Ten bulwar zaczyna się przy Plaça de Catalunya, a kończy przy pomniku Krzysztofa Kolumba przy porcie. Co więcej, od marca 2019 r. znajduje się tam pomnik ofiar ataku terrorystycznego, który miał miejsce na La Rambla w sierpniu 2017 r.

Ulica ta jest pełna ciekawych obiektów, pomników i lokali, które trzeba po prostu zaliczyć, będąc w Hiszpanii!

Museu Picasso

Kto nie kojarzy nazwiska Picasso, powinien się wstydzić. Barcelona to jedyne takie miejsce na świecie, gdzie można zobaczyć prawie 4000 dzieł tego znanego artysty. Znajdzuje się tu wszystko, od jego szkiców jako młody student, przez surowe krajobrazy, po wczesne wyprawy w kubizm.

Dos Pebrots

Dos Pebrots to są hiszpańskie restauracje specjalizujące się w tradycyjnej kuchni katalońskiej. Czy wręcz grzechem nie jest odwiedzenie nowego kraju i nie spróbowanie jego specjalnej kuchni?

Dos Pebrots to nowoczesne katalońskie kreacje oparte na tradycyjnych śródziemnomorskich przepisach. Prowadzi ją nagrodzony gwiazdką Michelin szef kuchni Albert Raurich.

Parku Güell Gaudiego

Kolejną wielką atrakcją Gaudiego był Park Güell, do którego można było dostać się za darmo – dopóki liczba odwiedzających tutaj nie potroiła się w bardzo krótkim czasie. W 2013 roku miasto zaczęło pobierać opłatę za wejście, zarówno w celu kontrolowania tłumów, jak i zachowania tego modernistycznego arcydzieła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here