fot. Pixabay.com

Amsterdam przez Polaków jest prawdopodobnie kojarzony z Czerwonej Ulicy, coffee shopów i może jeszcze prawdopodobnie z rowerów. Stolica Holandii to oferuje ogromną ilość innych atrakcji. Co więcej, miasto znane jest ze swojego artystycznego dziedzictwa, rozbudowanego systemu kanałów i wąskich domów z dwuspadowymi fasadami, które są dziedzictwem XVII-wiecznego Złotego Wieku miasta. Co najważniejsze, w Dzielnicy Muzeów znajduje się Muzeum Van Gogha, dzieła Rembrandta i Vermeera w Rijksmuseum oraz sztuka współczesna w Stedelijk. Z tego powodu po prostu trzeba zobaczyć! Co jeszcze robić w Amsterdamie?

fot. Pixabay.com/Bedroom in Arles, van Gogh

Muzea

Plac Museumplein, będący siedzibą Rijksmuseum, Muzeum Van Gogha, Muzeum Stedelijk i Królewskiego Concertgebouw – to najważniejsze ośrodki kulturowe Amsterdamu. Znajdują się tam takie obrazy jak: Straż nocna (inaczej Kompania Fransa Banninga Cocqa i Willema van Ruytenburgha), Autoportet Van Gogha czy Mleczarka Vermeera.

Niedawno odnowiona na światowym poziomie zielona i zadziwiająca architektonicznie XIX-wieczna dzielnica Oud-Zuid to utopia miłośników sztuki. Otwarty plac między budynkami tętni życiem przez cały dzień.

Możliwy jest bezpłatny wstęp do muzeów dzięki I amsterdam City Card.

fot. Pixabay.com

Westerkerk

Jeżeli mówimy o miejscach, które musisz zobaczyć podczas swojej pierwszej podróży do Amsterdamu, to Westerkerk powininen być tu wspomniany.

Westerkerk lub West Church słynie z tego, że jest najpopularniejszym kościołem w Amsterdamie, aw przeszłości gościł nawet królewskie wesela. Nie przypadkiem. Kościół zdumiewa pod każdym względem.

Zbudowany w renesansowym stylu West Church to przede wszystkm grób Rembrandta, którego po prostu zobaczyć!

Muzeum Anne Frank

Dawny dom Anne Frank, w którym ona sama i jej rodzina ukrywali się przez większą część drugiej wojny światowej. Wizyta w tym muzeum to przede wszystkim przypomnienie barbarzyńskich i nieludzkich prześladowań Żydów i innych mniejszości przez nazistów.

Dom został przekształcony w muzeum i wygląda tak jak za czasów Anne Frank.

fot. Pixabay.com

 

Royal Palace

Oficjalna rezydencja króla Holandii, Pałac Królewski, został po raz pierwszy zbudowany w 1648 roku jako znak ich potęgi. Zbudowany, aby odzwierciedlić architekturę starożytnego Rzymu, pałac jest bogaty i ozdobny.

Nationaal Monument op de Dam

Nationaal Monument op de Dam to narodowy monument w Amsterdamie. Zbudowany 1956, gdzie każdego roku 4 maja  odbywa się narodowa ceremonia upamiętnienia zmarłych, upamiętniająca ofiary II wojny światowej i innych konfliktów zbrojnych.

Pllek

Pllek jest ulubionym miejscem dla mieszkańców Amsterdamu. Spotykają się tam w letnie lub zimowe wieczory, żeby podziwiać lśniący zachód słońca nad miastem. To jedno z najfajniejszych miejsc w Amsterdamie!

Hortus Botanicus Amsterdam

Hortus Botanicus Amsterdam jest ogrodem botanicznym w Amsterdamie, który zachwyca ilością pięknych kwiatów. Kiedyś ogród był poświęcony ziołom leczniczym, ale teraz ma egzotyczne i tropikalne kwiaty, które kwitną w miesiącach letnich!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here