fot. Pexels.com

Przepis na pierniczki ze szczyptą nienawiści

Do dużej miski wsypać 2 szklanki absurdu. Dodać łyżkę populizmu, odrobinę pozorów i szczyptę nienawiści. Zmieszać to z garścią chrzanu, Get Backu i Morawieckiego, Tuska na białym koniu, Jarosława i wkurzonych kobiet. Polać łyżeczką miodu, żeby składniki się ładnie kleiły. Wstawić do piekarnika na rok. Tak oto powstaje obrzydliwa polska polityka.

fot. Pixabay.com

Zacznijmy wszystko od początku. W języku osób interesujących się polityką często powtarza się słowo „nieironicznie”’. „Teraz już nieironicznie, Duda to chodzący mem!”. To oczywiście nie jest najlepszy przykład, bo ta postać ma jednak swoich zwolenników (o zgrozo!). Ogólnie rzecz ujmując, polską politykę można brać jedynie pół żartem, pół serio. Stąd właśnie dzisiaj nie tłumaczy się, kiedy się ironizuje, lecz kiedy przestaje się to robić i mówi poważnie. Jednym słowem – absurd. Absurd, którego sam Gombrowicz by nie wymyślił.

Dokładniej mówiąc, w Polsce rządzi silny, lecz pełny skorumpowanych populistów PiS, który będzie dążyć do utrzymania władzy za wszelką cenę (jak żyć, kiedy w Polsce jest łamana konstytucja i te sprawy). Do tej strony należy jeszcze dziwny twór, jakim jest Porozumienie Gowina, a zaraz jeszcze dziwniejszy – Prawdziwa Europa, partia związana z księdzem Rydzykiem. Opozycją jest rozczłonkowana lewica, która coraz bardziej się rozczłonkowuje, a jednak się połączyła w potężną Lewicę. Nowoczesna upadała, lecz wstaje z kolan w Koalicji Obywatelskiej razem z Platformą, której już się chyba nie chce. Jakoś cicho o niej ostatnio.

Ale to nic,  jeszcze jest nadzieja. Teraz już nie czekamy na wielki powrót Bohatera Narodów – jadącego na białym koniu – Donalda Tuska, nie czekamy na Rafała Trzaskowskiego. W sumie nie wiem, na kogo czekamy i czy nadzieja jeszcze jest.

Artykuł oczywiście jest napisany w formie humorystycznej i nie ma na celu nikogo obrazić. Żartując sobie, amerykaństwa polityka jest jeszcze bardziej skomplikowana i wydawać by się mogło, że skorumpowana. Wracając jednak do Polski, ciągle są politycy, którzy trzymają poziom. Tacy jednak się nie wystawiają albo po prostu nie są wystarczająco aktywni, niestety…

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here