fot. Pexels.com

Każdego roku Grecja znajduje się w zestawieniu najczęściej wybieranych kierunków na wakacje. Oczywiście, nie licząc roku 2020, bo tu nie było rankingów. Tak więc w normalnych warunkach Gresja wita gości z całego świata. Latem ruch turystyczny jeszcze bardziej rośnie, ponieważ greckie słońce jest synonimem wolności i beztroskiego stylu życia. Dzięki swojemu łagodnemu klimatowi Grecja jest ulubionym celem podróży również zimą. Grecja – czy warto tam jechać i dlaczego tak?

fot. Pexels.com

Podróżowanie do Grecji

Do Grecji można podróżować na wiele różnych sposobów: samochodem, samolotem, pociągiem lub drogą morską. Z Polski można łatwo dostać się samolotem z takich miast jak Warszawa czy Wrocław z jedną przesiadką. Dzięki bardzo dobrej infastrukturze kraju, można się tam również dostać samochodem Główne drogi łączą Grecję z Europą i Azją. Lotniska w kraju zapewniają usługi na najwyższym poziomie. Istnieje również połączenia kolejowe z Europą, które pozwalają bardzo ciekawą podróż. I wreszcie, greckie porty przez cały rok przyjmują statki oceaniczne i lokalne promy. Chociaż prawdopodobnie nie w czasie pandemii.

Mimo że Grecja znajduje się na jednym z najbardziej wysuniętych miejsc w Europie, podróż tam jest całkiem łatwa.

fot. Pexels.com

Co zobaczyć w Grecji?

Przylądek Sunion

Przylądek Sunion, położony na najbardziej wysuniętym na południe krańcu półwyspu Attica. Znajduje się tam miejsce ruin starożytnej greckiej świątyni Posejdona, boga morza.

Saloniki

Saloniki to drugie co do wielkości miasto Grecji i stolica regionu Macedonii w północnej Grecji. Znana z festiwali, imprez towarzyskich, po prosu tętniąca nocnym życiem.

Zagori

Zagori to miejsce dwóch pięknych parków narodowych z uderzającymi widokami w północno zachodniej Grecji. Bogate w gęste lasy i góry z licznymi rzekami zderzone w tradycyjnym wioskami, w których można jeszcze zobaczyć domki z XVIII wieku.

Halkidiki

Półwysep Chalcydycki to podobny do trójzębu półwysep w pobliżu Salonik, który oferujący doskonałe plaże. Mówi się, że Kassandra ma życie nocne, Sithonia ma plaże, a Athos ma mnichów.

Znaczna część najbardziej wysuniętego na wschód półwyspu należy do społeczności klasztornej na górze Athos. Jest dostępny łodzią i otwarty tylko dla mężczyzn.

Peloponez

Kształtem podobny do dużego liścia Peloponez był tradycyjnie nazywany Morea, co oznacza liść morwy. Położony w najbardziej wysuniętym na południe regionie Europy i Grecji. Peloponez to greckie świątynie, weneckie fortece, bizantyjskie kościoły i mykeńskie pałace.

Wśród tych starożytnych ruin jest Olimpia, gdzie odbyły się pierwsze igrzyska olimpijskie na cześć Zeusa.

5. Delphi

Delfy to drugie, po Akropolu w Atenach, najpopularniejsze miejsce dla archeologów czne w Grecji. Położone około dwie i pół godziny od Aten. To tutejsze góry były czczone przez starożytnych Greków jako dar Apolla. Delphi to również ta znana wyrocznia. ,

Poza tym w Delfach znajdują się między innymi: Świątynia Apolla, skarbiec ateński, teatr i hipodrom, na których niegdyś odbywały się wydarzenia z czasów starożytnych igrzysk pytyjskich.

Kreta

To wyspa, którą Polacy jakoś tak sobie upodobali.

Ateny

kolebka zachodniej cywilizacji i kolebka demokracji. Ateny to jest miasto, które trzeba po prostu zobaczyć.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here