fot. Pexels.com

Do biegu! Już tylko osiem dni. Gotowi? Jeszcze dwa dni. Start! Ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Wreszcie wymarzony urlop!  Z każdym zakończeniem pojawia się problem z wyborem miejsca na spędzenie wakacji. Tym razem zastanawiamy się, gdzie lepiej we włoskich Alpach czy na francuskim Lazurowym Wybrzeżu. Dowiedzcie się, jaka jest nasza opinia – Włochy czy Francja?

fot. Pixabay.com

Według badań Wirtualnej Polski najczęściej odwiedzanym przez Polaków krajem jest Grecja. Turcja, czy Egipt również zajmują wysokie pozycje na liście. Przez to, że są odwiedzane przez miliony ludzi rocznie, tracą swój urok. Gdyby tym razem wybrać wyjątkowe i ciekawe miejsce, dobrym pomysłem byłaby Francja albo Włochy. Francuskie Lazurowe Wybrzeże czy włoskie Alpy? Odpowiedź jest prosta – włoskie Alpy.

Włoskie Alpy – czemu warto je zobaczyć?

Lokacja magiczna. Sama podróż jest niezapomnianym doświadczeniem. Samochód płynie po górskich ulicach, niczym statek na spokojnym oceanie. Przejeżdżając przez Alpy, można już prawie poczuć delikatny dotyk chmur na opuszkach palców. Spoglądając przez okno, widać drewniane domeczki oraz kościółki, a jeszcze mniejsze ludziki, chodzące ledwo widocznymi ścieżkami. Przypomina to lot samolotem na niskiej wysokości. Widok samych gór zapiera dech w piersiach. Oglądanie ogromnych, sięgających nawet kilku tysięcy metrów, dzieł natury, robi jeszcze większe wrażenie. Po włoskiej stronie Alp znajduje się osiem czterotysięczników, których bardzo trudno nie zauważyć. Najwyższy szczyt – Mont Blanc de Courmayeur, ma 4748 m n.p.m. Natura w całej swej okazałości, a to dopiero początek podróży.

fot. Pixabay.com

Z szerokiej gamy rozrywek, jaką oferują włoskie góry, wybierać można mnóstwo pozycji. Po prostu nie da się tutaj narzekać na nudę. Narciarze odnajdą się w dolomitach, które już w 2009 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Fotograficy mogą podjąć się wejścia na masyw Monte Viso w Alpach Kotyjskich dla najlepszych ujęć. Obowiązkową pozycją każdego kolarza jest Bormio we Włoszech. Wszyscy mają możliwość odkrycia jeszcze niezbadanych górskich ścieżek, co jest jakże ekscytujące.

Włoskie Alpy – co można robić?

Włochy to coś więcej niż leżenie na plaży i cieszenie się dostatkiem witaminy D. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Lazurowe Wybrzeże odwiedza miliony turystów rocznie, w Alpach można rozkoszować się szumem wiatru w obecności natury, a jednocześnie podziwiać przejeżdżające Maserati.

Oczywiście Francja jest prawie równie piękna, po prostu znalazłabym się na drugim miejscu zestawienia: gdzie najlepiej pojechać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here