fot. Pixabay.com

Rajskie plaże, lazurowa woda i wspaniała pogoda to znaki rozpoznawcze Tajlandii – państwa, które rocznie odwiedza 3 miliony turystów z całego świata. Aktualnie jest to najczęściej wybierany kierunek podróży do Azji. Wiele osób odwiedzających Tajlandię bardzo chętnie tam wraca, ponieważ oferuje ona niezliczoną ilość atrakcji oraz jest państwem niezwykle bezpiecznym i przyjaznym dla przyjezdnych.

Koszty

Najdroższym elementem podróży do Tajlandii jest lot samolotem, natomiast sama Tajlandia słynie z tego, że jest tania. Pamiętajmy, że ceny różnią się w zależności od standardu, jednak wiele produktów czy usług jest stosunkowo niższa niż w Polsce. Obiad jedzony na mieście to koszt ok. 20 złotych, za świeży ananas zapłacimy 2 złote, a nocleg znajdziemy od 30 złotych. Koszty paliwa są niskie, dlatego transport też nie nadszarpnie naszego portfela.

fot. Pixabay.com

Tajlandia – jedzenie

Świeże owoce, woda ze świeżo wydrążonego kokosa czy kontrowersyjny durian, to wszystko oferują liczne stragany, które natrafisz na każdym kroku. W Polsce nie doświadczysz tak soczystych owoców tropikalnych w cenie nie przekraczającej 6 złotych!

Najlepszym sposobem na doświadczenie słynnej tajskiej kuchni jest jedzenie z lokalnych garkuchni. Makaronowe pad thai, mango sticky rice i świeże owoce morza to obowiązkowy punkt na kulinarnej mapie Tajlandii. Należy pamiętać, że Tajowie słyną z przypraw dodawanych do swoich potraw, dlatego kuchnia ta jest niezwykle pikantna i wyrazista. I nawet jeśli poprosisz o mało ostrą wersję potrawy to musisz liczyć się z tym, że i tak będzie palić.

Masaż

Niezwykle popularny jest masaż tajski szczególnie stóp. Trafimy na niego na co drugiej ulicy. Jednak nie jest to łagodna i delikatna forma relaksacji, a intensywna forma rozmasowania napiętych mięśni przy pomocy kolan, łokci i ciężaru ciała masażysty. Jednak naprawdę warto go doświadczyć, szczególnie, że techniki masażu są przekazywane Tajom z pokolenia na pokolenie, więc doświadczenia będą się różnić między sobą.

fot. Pixabay.com

Atrakcje

Zabytki Tajlandii pokazują jak różnorodna jest tajska kultura. Zobaczysz ociekające złotem budowle, ruiny świątyń w mieście Ayutthaya (nazywanego azjatyckimi Pompejami), Świątynie Szmaragdowego Buddy oraz najstarszą buddyjską świątynię Bangogu Wat Pho.

Dla odważnych turystów dostępny przejazd koleją przez rzekę Kwai, czyli tzw. Podróż śmierci oraz wizyta w Muzeum Przełęczy Ognia Piekielnego.

Tajlandia oferuje również spacer po dżungli i zwiedzanie niesamowitych wodospadów w parku narodowym Kanchanaburi.

Dla lubiących odpoczynek dostępne są liczne plaże na ponad 500 wyspach, które dla wielu turystów są samym w sobie powodem do przyjazdu. Wielbiciele relaksu będą zadowoleni mogąc wylegiwać się na gorącym piasku i wpatrywać się w szmaragdową, czystą wodę.

Bangkok

Miasto, którego się albo kocha, albo nienawidzi. Prawdopodobnie od Bangkoku właśnie rozpoczniecie swoją przygodę z Tajlandią. Najsłynniejszą podróżniczą ulicą tego miasta jest niewątpliwie Khao San Road. Znajdziecie tam stragany z ręcznie robionymi pamiątkami, salony masażu i oczywiście mnóstwo street foodu, którego koniecznie trzeba skosztować. Podobnie jak lodów kokosowych, podawanych w łupinie kokosa. Dzięki aksamitnemu smakowi i mocno wyczuwalnym kawałkom kokosa, długo nie zapomnicie tego smaku.

 

Niewątpliwie Tajlandia jest fascynującym kierunkiem turystycznym. Orientalna kuchnia, mnogość atrakcji oraz stosunkowo niewygórowane koszty czynią z niej popularne miejsce wyjazdów. Dodatkowym atutem jest brak wiz dla Polaków (do 30 dni pobytu). Z odpowiednim przygotowaniem jest to jak najbardziej kraj godny odwiedzenia.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here