fot. Pexels.com

Kto z nas nie marzy o szybkim wypadzie gdzieś daleko? Albo gdzieś blisko? Albo gdziekolwiek. Ile można siedzieć w domu i wspominać stare dobre czasy podróżowania? Warto jednak już teraz zaplanować sobie szybki wyjazd do Paryża, żeby w momencie zwolnienia blokady, szybko wystartować. Z tego powodu, zobacz, co trzeba zobaczyć w Paryżu!

fot. Pexels.com

Degasa, Renoira i Maneta w Musée d’Orsay

Mieszczące się pod strzelistym dachem jednego z wielkich, starych dworców Beaux-Arts w Paryżu, niedawno odnowione galerie Musée d’Orsay zawierają największą na świecie kolekcję impresjonistycznych arcydzieł takich jak Cézanne, Monet, Manet, Van Gogh, Degas, Gaugin i wielu innych. Dzięki dwóm znakomitym kawiarniom i wspaniałej restauracji nasza wycieczka do tego ogromnego muzeum będzie jeszcze ciekawsze. Jest też wspaniała księgarnia, w której można kupić upominki.

Musee Rodin

Musee Rodin to rezydencja z XVIII wieku. Kieydyś była pracownią tego wybitnego rzeźbiarza, dzisiaj mieści jego dzieła. Wśród nich ponad 6000 rzeźb Rodina, w tym jego wielkie arcydzieła Myśliciel, Pocałunek, Mieszczanie Calais i Bramy piekła oraz 8000 rysunkami.

Piękne tereny Musée Rodin, wraz z fontanną, ogrodami różanymi i przyjemną kawiarnią na świeżym powietrzu, zapewniają wspaniałe popołudnie. W muzeum odbywają się również specjalne wystawy i cykl wystaw poświęconych współczesnym dziełach.

Ogrody Palais-Royal

Chwilę odpoczynku zapewni wycieczka w te przepiękne ogrody i eleganckie butiki schowane za murami XVII-wiecznego pałacu. W oddali od miejskiego zgiełku i szybkiego życia w jednym z najlepiej strzeżonych tajemnic Paryża, bo to właśnie w tej rezydencji Ludwik XIV spędził część swojego dzieciństwa.

To również miejsce dla takich sław jak Rick Owens, Stella McCartney, i Pierre Hardy – oraz dwóch legendarnych francuskich producentów rękawiczek – Maison Fabre i Lavabre Cadet. Niedaleko znajduje się fenomenalna restauracja nagrodzona gwiazdką Michelin – du Palais Royal.

fot. Pexels.com

Luwr

Luwr to przede wszystkim największa kolekcja dzieł sztuki na świecie. Jest ich 7500 obrazów, z czego 66% wykonanych jest przez francuskich artystów. Trzy najpopularniejsze to oczywiście Mona Lisa, Venus de Milo i Winged Victory, chociaż to akurat rzeźba. Oprócz tych rzeczy, które musisz zobaczyć, najlepiej jest skupić się na tym, co interesuje was najbardziej. Działa zawierają kolekcję z niemal wszystkich cywilizacji na świecie – coś na pewno się znajdzie!

Warto wspomnieć, że w Paryżu dla uczniów i studentów wszystkie muzea są darmowe.

fot. Pexels.com

Basilique du Sacré-Coeur

To jest właśnie to niezwykłe miejsce, z którego zobaczysz cały Paryż z góry. Trudno nie poczuć się tak, jakbyś wspinał się do nieba, odwiedzając Bazylikę Najświętszego Serca, biały zamek na niebie na szczycie Montmartre.

Francuski rząd zlecił go w 1873 r., Aby symbolizował powrót pewności siebie po niszczycielskich latach Komuny i wojny francusko-pruskiej.

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi RS3 2021
Następny artykułPraca dziennikarza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here