fot. Pixabay.com

Audi A3 w sportowej wersji to niejedno marzenie fanów motoryzacji. Nowe RS wedug Auto Express ma zadebiutować już we wrześniu 2021. Co już wiadomo o Audi RS3 z 2021 rok?

fot. Pexels.com

Audi RS3 2021 – co już wiadomo?

Audi RS 3 weszło w końcową fazę rozwoju przed premierą we wrześniu 2021 r. – szef sprzedaży i marketingu Audi Sport ujawnił dla Auto Express, że fani mogą „polegać” na inżynierach firmy, którzy dostarczą tę wersję trzeciej generacji.

W ekskluzywnym wywiadzie dla Auto Express, szef sprzedaży i marketingu Audi Sport, Frank Michl, nazwał nowe Audi RS 3 „jednym z historii sukcesu marki”. Popularność samochodu przypisał pięciocylindrowemu układowi napędowemu, sugerując, że Audi nie będzie chciał zmniejszyć rozmiaru tego modelu. Mówił również, że „Myślę, że [RS 3] jest jednym z najbardziej emocjonujących samochodów Audi Sport i stanowi istotną część DNA marki, nawet cofając się do oryginalnego quattro. Możesz być pewien, że dla każdego przyszłego modelu RS zawsze będziemy rozwijać dobre aspekty i cechy ”. Michl odmówił ujawnienia jakichkolwiek szczegółów dotyczących specyfikacji RS 3, stwierdzając jedynie, że do debiutu nowego samochodu upłynie „kilka miesięcy”.

fot. Pexels.com

 

Audi RS3 – jaki silnik

Wiadomo, że  RS3 nadal będzie wykorzystywać pięciocylindrowy silnik Audi z turbodoładowaniem o pojemności 2,5 litra o mocy prawdopodobnie 415 KM.  Moc ma przepływać przez dwusprzęgłową skrzynię biegów. Co najbardziej prawdopodobne, pojawiłaby się najnowsza wersja systemu napędu na wszystkie koła Quattro z funkcjami takimi jak na przykład wektorowanie momentu obrotowego. 

Moc będzie przekazywana przez dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów do napędu na cztery koła quattro. Podobnie jak poprzedni model, podwozie i układ napędowy nowego RS 3 będą wspierane przez arsenał technologii ukierunkowanych na osiągi, takich jak regulowane amortyzatory, system wektorowania momentu obrotowego i adaptacyjne elektroniczne wspomaganie kierownicy.

 

Audi RS3 – jak będzie wyglądał? 

 

Audi ma zmienić stylizację nowego Audi RS. Wg pojawiających się zdjęć, tak zwanych spy photos, jest bardziej agresywny, ma nieco szersze błotniki i tylny dyfuzor. 

Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że Audi stworzyło również model RS3 Performance. Jeżeli tak, to będzie mógł osiągać  może osiągnąć nawet 450 KM (336 kW). 

Debiutujący we wrześniu RS3 to europejski wariant hatchbacka Sportback. Ponieważ czterodrzwiowy S3 pojawi się w USA dopiero pod koniec 2021 roku, nie spodziewalibyśmy się, że zobaczymy ten czołowy wariant do 2022 roku.

Audi RS 3 – cena i data premiery

Audi jeszcze oficjalnie nie ogłosiło daty sprzedaży RS 3, ale można się spodziewać, że po wrześniowej premierze pojawi się w brytyjskich salonach o okolicach listopada 2021 roku. Ceny mają się zaczynać od o  a ceny zaczynają się od około 50 000 funtów, czyli około 250 tys. złotych. To spowodowałoby, że RS 3 byłby o około 11 000 funtów droższy niż jego średniookresowe Audi S3 o mocy 306 KM, które kosztuje od 38 465 funtów, czyli około 192 tysiące.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here