fot. Pexels.com

Siedzenie przy wigilijnym stole w ciszy podczas jedzenia może być trochę krępujące. Z tego powodu warto zadbać o najlepsze świąteczne piosenki. Święta już tuż, tuż. Prezenty, czy to kupione, czy to te własnej roboty zapakowane, a brakuje tylko playlisty? Już spieszymy z naszymi propozycjami na najlepsze świąteczne piosenki!

fot. Pexels.com

Last Christmas – Wham!

Mimo że kolejność jest dość przypadkowa na tym zestawieniu, to zdecydowanym faworytem jest piosenka zespołu Wham! Kto z nas rok rocznie nie odkrywa tego utworu w okolicach grudnia i świetnie się przy niej bawi!

Santa Tell Me – Ariana Grande

Arianie Grande nie są obce piosenki bożonarodzeniowe. Z tego powodu jej zaskakująco dobra świąteczna EPka „Christmas and Chill” jest zdecydowanie warta posłuchania. Zawiera wszystkie świąteczne dodatki muzyczne, jakich możesz chcieć, a wszystko jest połączone słodkim, oddychającym wokalem Ariany.

What Christmas Means to Me – Stevie Wonder

Okazuje się, że śpiewanie kolęd, ozdabianie choinki i oczywiście bycie z dzieckiem to dla Steviego Wonder Boże Narodzenie. Mimo wszystko warto dodać tę piosenkę do rodzinnej świątecznej playlisty.

Jingle Bell Rock – Bobby Helms

Snowin’ and blowin’ up bushels of fun
Now the jingle hop has begun

Jingle bell, jingle bell, jingle bell rock
Jingle bells chime in jingle bell time

Driving Home for Christmas – Chris Rea

Ten beztroski numer o utknięciu w bożonarodzeniowym korku miał zaskakująco trwały urok. Nie tylko dwukrotnie trafił na listy przebojów w Wielkiej Brytanii (osiągając 53 w 1988 i 33 w 2007), ale kilka lat temu trafił nawet do pierwszej trójki w Norwegii. Najwyraźniej ludzie wszystkich pokoleń i narodowości mogą cieszyć się tym pięknym kawałkiem.

Do They Know It’s Christmas? – Band Aid

Reakcja Boba Geldofa i Midge Ure’a na klęskę głodu w Etiopii w 1984 roku, przy udziale Phila Collinsa, Stinga, Macca i Bono, była reklamą na światową skalę. Udało się: „Do They Know It’s Christmas?” utrzymywało się na pierwszym miejscu przez pięć tygodni i było największym sukcesem brytyjskiej listy przebojów tej dekady.

All I Want For Christmas Is You – Mariah Carey

Tej piosenki nie trzeba nikomu przedstawiać!

Merry Christmas everyone – Shakin Stevens

Snow is falling all around me
Children playing having fun
It’s the season of love and understanding
Merry Christmas everyone

It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas Michael Bublé

Michael Bublé to zdecydowany król każdej zimy. Słuchanie tego świątecznego hitu to najlepszy sposób na rozpoczęcie sezonu bożonarodzeniowego.

Polskie najlepsze piosenki na święta

Nie mogło zabraknąć również polskich najlepszych piosenek na święta!

Czerwone Gitary „Jest taki dzień”
Skaldowie „Z kopyta kulig rwie”
Edyta Górniak, Krzysztof Antkowiak „Pada śnieg”
Blue Cafe „Święta w nas”
Katarzyna Skrzynecka „Oszaleli Anieli”
Kayah „Ding Dong”
Margaret „Coraz bliżej święta”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here