fot. Pexels.com

Pinterest to amerykański serwis społecznościowy, którego użytkownicy (ponad 400 mln na świecie) dzielą się treściami i inspirują nimi. Jest to wirtualna tablica korkowa, na której przypina się (pin) inspiracje (interest) jakimi są treści wizualne i multimedialne.

Pinterest na podstawie liczby wyszukiwania określonych treści stworzył przewidywania, jakie trendy w kategoriach takich jak moda, uroda czy rodzicielstwo będą nam towarzyszyć w 2021 roku. Trendy te, pokazują również jak ogromny wpływ na nasze życie ma pandemiczna rzeczywistość.

fot. Pexels.com

Podróże

W 2021 roku najważniejszym środkiem transportu będzie samochód. To w nim będziemy
organizować randki czy oglądać seanse kina samochodowego. Dzięki niemu będziemy też prowadzić nieco koczowniczy tryb życia. W 2021 roku będziemy chcieli oglądać gwiazdy z dala od miasta, spacerować po dzikich łąkach i spędzać czas wśród natury.

Z drugiej strony, będziemy chcieli spędzić wakacje marzeń w luksusowych hotelach, w odległych miejscach. Nawet jeśli obostrzenia związane z pandemią nam na to nie pozwolą i pozostanie nam jedynie oglądanie zdjęć odległych miejsc z ekranu komputera czy smartfona.

Wzrost wyszukiwania:
Randka w samochodzie +2 razy
Kino samochodowe +190%
Pola dzikich kwiatów +165%
Patrzenie w gwiazdy z drugą połówką +165%
Luksusowe wakacje +50%
Wakacje marzeń +7 razy
Miesiąc miodowy romantyczne zdjęcia +55%

 

Jedzenie

W związku z pandemią niezwykle popularne stało się gotowanie w domu. Chcemy dbać o to w jaki sposób jeść. Będziemy przykładać dużo większą uwagę do tego z jakich składników przyrządzamy dania oraz jak prezentują się na talerzu. Ponadto będziemy starali się gotować dania wyszukane, nietuzinkowe, takie które chętnie skosztowalibyśmy w restauracji.

Ponadto w 2021 stawiamy na wyrazisty, ostry smak potraw. Nie chcemy traktować soli i pieprzu jako jedynych przypraw używanych w kuchni. Chcemy podkreślać i wydobywać smak i aromat tego, co spożywamy. I wychodzimy z utartych standardów doprawiania dań.

Wzrost wyszukiwania:

Pomidorowy sos do enchilady +75%
Galaretka z papryczka jalapeno przepis +155%
Ozdabianie potraw +55%
Serwowanie jedzenia na talerzu +105%
Herbata domowe przepisy +60%
baskijski płonący sernik +10 razy

fot. Pexels.com

Dom

Naszym sypialniom będziemy chcieli dodać przytulności poprzez jasne, kolorowe lampki LED. To ważna tendencja wg Pinteresta na 2021 rok. W ten sposób rozświetlimy nasze wnętrza, popularne będą niebieskie i białe lampki.

Oprócz tego wciąż bardzo modny będzie minimalizm we wnętrzach. Zostajemy przy drewnie, neutralnych kolorach, ze szczególnym uwzględnieniem bieli. Często wyszukiwanym trendem jest Japandi, oznaczający połączenie skandynawskiego minimalizmu z klasycznym, japońskim stylem.

Pandemia i związany z nią lockdown wpłynęły na potrzebę znalezienia własnej przestrzeni w domu, gdzie równocześnie spędzamy czas ze wszystkimi domownikami. Ciekawym rozwiązaniem jest tzw. Cloffice, czyli angielskiego closed i office oznaczającego tyle co zamknięte biuro. Cloffice rezygnuje z otwartych przestrzeni i poprzez wyznaczenie prywatnej strefy oddziela nas od innych domowników czy części wypoczynkowych.

Wzrost wyszukiwania:

Lustro z lampkami LED +2razy
Niebieskie światełka LED sypialnia +155%
Nowoczesna minimalistyczna kuchnia +115%
Neutralne kolory kolory ziemi +3razy
Cloffice pomysły +2razy
Domowa biblioteka pomysły +7razy
Regał dzielący pokój +150%

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here