fot. Pixabay.com

Pinterest to amerykański serwis społecznościowy, którego użytkownicy (ponad 400 mln na świecie) dzielą się treściami i inspirują nimi. Jest to wirtualna tablica korkowa, na której przypina się (pin) inspiracje (interest) jakimi są treści wizualne i multimedialne.

Oto druga część zestawienia. Jakie będą trendy 2021? Przekonajcie się sami!

fot. Pexels.com

Moda

Tendencją widoczną już w 2020 roku jest chęć wygody. Jednocześnie pracując i spędzając czas wolny w domu nie chcemy nosić niewygodnych, formalnych ubrań. Poszukiwanym przez użytkowników Pinteresta rozwiązaniem jest stworzenie ubrań wystarczająco pasujących do biura i równocześnie wystarczająco wygodnych do ćwiczenia jogi i wystarczająco wygodnych do spędzenia czasu na kanapie. Będziemy stawiać na oversizowe stylizacje, które nie krępują naszych ruchów oraz na wygodne, casualowe kombinezony.
Dla pokolenia Z bardzo wyraźnym trendem na 2021 jest personalizacja ubrań poprzez techniki DIY.

W ten sposób noszone rzeczy są unikatowe i jedyne w swoim rodzaju.

Wyszukiwania:
Oversize outfit +3 razy
Bawełniane kombinezony dla kobiet +160%
Dwuczęściowe outfity +30%
Malowanie jeansu pomysły +3 razy
Swetry hafty +7 razy

fot. Pexels.com

Uroda

W kwestii urody można zaobserwować dwa trendy. Pierwszy wskazuje na tzw. Skinimalism, czyli założenie, że nadmierny makijaż jest zbędny i należy ograniczyć go do minimum. Nie ma potrzeby zakrywania niedoskonałości naszej cery. Staramy się uzyskać jedynie naturalne rozświetlenie. Drugi trend to zabawa brwiami. Bawimy się ich kolorami, nadajemy im przerysowany, karykaturalny wręcz kształt. W temacie brwi wzrosło również zainteresowanie tatuażami właśnie nad nimi.

Najczęściej wybieranym przez nas upięciem włosów będą warkocze i wariacje na ich temat. Od tradycyjnego warkocza, przez kłosy, dobierane, potargane aż do warkoczy również na męskich brodach.

Wzrost wyszukiwania:
Jak naturalnie rozświetlić skórę +4razy
Joga twarzy ćwiczenia +4razy
Maseczka z aloesu +115%
Naturalny codzienny makeup +180%
Kolorowe brwi +35%
Gotyckie brwi +120%
Tatuaż nad brwią +60%

Rodzicielstwo

Rezygnujemy z tradycyjnych, dobrze znanych nam zwierząt domowych jak psy czy koty na rzecz zwierząt egzotycznych. Nie chcemy już drogich w utrzymaniu, futrzastych zwierzaków. Nastają czasy zwierząt egzotycznych, jak węże, kameleony czy jaszczurki.
Bardzo ważnym i potrzebnym trendem, który zaobserwował Pinterest jest również wzrost
zainteresowania edukacją dzieci z zakresu ochrony przyrody i mindfulness. Chcemy pokazywać najmłodszym, jak zadbać o nasze środowisko i naturę oraz uczyć ich wiedzy praktycznej, nie tylko wykładanej w szkole teorii. Chcemy uczyć dzieci dobrych manier, uczyć, jak działa polityka i rząd oraz pokazywać jak się lepiej i skuteczniej uczyć.

Wzrost wyszukiwania:

Udomowienie jaszczurki +40%
Udomowienie żaby +110%
Udomowienie ślimaka +160%
Udomowienie kameleona +50%
Mapy myśli pomysły +3razy
Historie z morałem +4razy
Nauka dobrych manier +145%
Mindfulness dla dzieci +3razy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrendy 2021
Następny artykułTrendy 2021 cz. 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here