fot. Pixabay.com

Lubisz spędzać czas na zabijaniu potworów? Może okazjonalnie ze znajomymi zbudujesz jakąś ciekawą konstrukcję? Zobacz, jakie jest top 5 najlepszych gier wszech czasów!

fot. Pexels.com

5. The Elder Scrolls V: Skyrim

Gra z 2011 roku jest uznana za jedną z najlepszych gier, jakie powstały.

The Elder Scrolls V: Skyrim to gra akcji RPG z otwartym światem opracowana przez Bethesda Game Studios i opublikowana przez Bethesda Softworks – czytamy na Wikipedii.

Skyrim dzieje się w fantastycznym świecie stwarzanym przez naprawdę bardzo długie lata.j. Pomimo smoczej, w dużej mierze niezapomnianej fabuły, jest to niezwykły plac zabaw, na którym można władać magią, potęgą, słowami i bronią przeciwko mieszkańcom i potworom zamieszkującym pokrytą śniegiem północną krainę. Gra jest pełna wątków pobocznych o zabójcach, wampirach, zagubionych reliktach.

4. Bloodborne (2015)

Bloodborne, niezwykłe dzieło horroru, przywołuje zrujnowane miasto, którego mieszkańcy zamiast porzucić Boga, mają taką obsesję na punkcie zbliżenia się do swoich niesamowitych panów, że popadli w chorobę. Polowanie na stworzenia z Yharnam, ekscytujące i czasami bolesne wyzwanie, gracz odkrywa niezwykle zawiłą, niepokojącą fikcję krwi, uderzeń i ludzkiej głupoty. W Bloodborne są widoki i walki, których żaden gracz nigdy nie zapomni.

3. Portal 2

Opierając się na solidnych fundamentach swojego poprzednika, sequel Valve z 2011 roku dodaje bardziej zaangażowaną narrację do genialnych zagadek fizycznych, a tyrański system komputerowy GLaDOS zapewnia nieskończenie zabawne i pomysłowe badanie ludzkości i pychy. Tutaj Aperture Lab to gigantyczna, niemal gotycka budowla ludologiczna, z jej dziwnymi pomieszczeniami badawczymi i zrobotyzowanymi liniami produkcyjnymi wypełnionymi lekkimi mostkami i laserami. Jest to połączenie Czerwonego Karła 2001 i Kryształowego Labiryntu, na które nikt nie wiedział, że czekają

fot. Pexels.com

2. The Witcher 3: Wild Hunt

Wiedźmina oczywiście nie trzeba przedstawiać polskim graczom. Osięgnęła międzynarodowy sukces.

fot. Pexels.com

1. Minecraft

Założyciel sztokholmskiego studia Mojang wpadł na pomysł stworzenia gry konstrukcyjnej przypominającej klocki Lego. Wieść o tej niezwykłej symulacji, która została pierwotnie uruchomiona latem 2009 roku, szybko rozprzestrzeniła się na forach gier komputerowych. Od samego początku Minecraft był wspólnym przedsięwzięciem – pracą miłości, dzieloną między twórcę i fanów.

Do czasu pełnej premiery w listopadzie 2011 roku Minecraft miał już 10 milionów zarejestrowanych graczy. Później wyszła wersja na PC, na Xboxa, PlayStation i smartfony.

Gra polega na budowaniu kontrukcji z klocków. Ta gra tak się spodobała, że zainteresowały się nawet galerie sztuki. Tak na przykład Tate Modern zleciło ekspertom modelarzy stworzenie wersji modernistycznych dzieł sztuki w świecie Minecraft; British Museum zostało oficjalnie odtworzone w grze, podobnie jak Great Ormond Street Hospital.

W ciągu ostatniej dekady Minecraft stał się hobby i przestrzenią społeczną. Skonfigurowano serwery dla osób ze spektrum autyzmu, zapewniając niezbędne środki do spotkań i komunikacji z innymi. Setki szkół na całym świecie korzysta z wersji Education Minecrafta do nauczania fizyki, geologii, sztuki, elektroniki i zrównoważonego rolnictwa. Zasięg kulturalno-edukacyjny gry jest ogromny.

Zobacz również: premiery gier w 2021!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here