fot. Pixabay.com

Audi to zdecydowanie jeden z liderów motoryzacyjnych na świecie. Co roku wypuszcza kolejne modele, które są kupowane jak świeże bułeczki. Co w tym roku przygotował dla nas jeden z największych koncernów samochodów na świecie? Czym jest nowe Audi A4 z 2021 roku?

fot. Pixabay.com

Luksusowy seden

Audi A4 z 2021 roku to kompaktowy luksusowy sportowy sedan.Jest ładnie stylizowany, dobrze zbudowany, a przede wszystkim bardzo bogato wyposażony, również w różne gadżety. Jakby tego było mało, prowadzi się jak sportowa limuzyna i zapewnia przyjemną jazdę.

Technologia dla Audi to świętość – zajmuje centralne miejsce w A4, z ciekawym cyfrowym wyświetlaczem Audi Virtual Cockpit, nowym 12-woltowym systemem hybrydowym i licznymi funkcjami wspomagającymi kierowcę. Napęd na cztery koła Audi Quattro jest standardem we wszystkich pojazdach, za co jego główni konkurenci płacą dodatkowo.

Audi A4 facelift

Podczas gdy A4 przeszedł lifting na rok modelowy 2020, w tym roku Audi wprowadza 12-woltowy układ hybrydowy do obu czterocylindrowych układów napędowych samochodu. System dodaje dodatkowe 13 KM do każdego silnika. Model Ultra z napędem na przednie koła został wycofany. Napęd na wszystkie koła jest teraz standardem w całej gamie. Bezprzewodowa funkcja Apple CarPlay jest nowością na 2021 r., podobnie jak zintegrowany transponder płatnych dróg;Opcjonalny pakiet komfortowy podstawowego wyposażenia Premium jest uzupełniony o podgrzewaną kierownicę oraz przednie i tylne czujniki parkowania. Wersja Premium Plus ze średniej półki jest teraz dostępna z adaptacyjnym tempomatem, asystentem utrzymania pasa ruchu i systemem kamer zewnętrznych 360 stopni. Model Prestige z najwyższej półki jest standardowo wyposażony w podgrzewane tylne siedzenia.

fot. Pexels.com

Audi A4 silnik

Audi oferuje A4 w dwóch mocach: 40 i 45. Oba są napędzane turbodoładowanym 2,0-litrowym czterocylindrowym z 12-woltowym systemem hybrydowym i napędem na wszystkie koła; 40 wytwarza 201 KM, podczas gdy 45 261. Nie

Precyzyjne sterowanie, dobrze kontrolowane ruchy nadwozia i mocne trzymanie się drogi sprawiają, że A4 jest świetnym samochodem. Czucie kierownicy, tak ważne w sedanie w sportowym stylu, jest przytłumione przy niższych prędkościach i na autostradzie.

Przyszłość Audi

Każda następna generacja samochodów Audi ma być, według oficjalnych zapowiedzi, jeszcze bardziej inteligentna i cyfrowa. Komunikacja z innymi samochodami czy na przykład z komunikacją świetlną w niektórych miejscach na świecie – te funkcje są już nam znane w nowych modelach Audi A4. Teraz dodatkowo samochód ma potrafić na przykład łączyć się z automatami do parkowania przez WiFi lub Bluetooth i automatycznie regulować płatności. Kolejnymi „dodatkami” ma być elektroniczny asystent, aplikacje do obsługi wybranych systemów przez telefon, czy aktualizacji na życzenie. Będzie można dodawać najnowsze funkcje systemów Audi bez potrzeby wizyty u dilerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here