Trzy często powtarzane mity dotyczące kolekcjonerskich nasion konopi

Zainteresował cię temat kolekcjonowania nasion konopi i chcesz się dowiedzieć o tym nieco więcej? Takie hobby warto zacząć od obalenia kilku mitów, z którymi mogą spotkać się początkujący miłośnicy ziaren marihuany. Tak naprawdę wystarczy zaledwie kilka chwil, żeby rozwiać najczęściej pojawiające się wątpliwości. Sprawdź, które opinie o nasionach konopi dla kolekcjonerów mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Są nielegalne w Polsce

Ten mit bierze się najczęściej z przekonania, że konopie są zakazane w Polsce w każdej formie. Nie jest to jednak prawda. Jak podaje źródło taniesianie.pl, można bez obaw kolekcjonować nasiona marihuany. Co więcej, można też je kupować, sprzedawać, a nawet spożywać.

Mają działanie psychoaktywne

Dla wielu osób sporym zaskoczeniem jest fakt, iż nasiona konopi nie mają działania psychoaktywnego. Błędne przekonanie przeważnie wynika z tego, że susz pochodzący z marihuany jest znany właśnie z właściwości narkotycznych. Warto wiedzieć, że susz zawiera wysokie stężenie THC, czyli substancji psychoaktywnej. Natomiast nasiona konopi mają stosunkowo niewielką zawartość THC, przez co nie wywołują odurzenia.

Dostępne na rynku nasiona konopi dla kolekcjonerów mogą mieć różne stężenie THC. Jeśli jednak produkty pochodzą z legalnego źródła, to można być właściwie pewnym, że mieszczą się w dopuszczalnych normach. Oczywiście należy też upewnić się, z jakiego kraju sprzedaje sklep. Zakup nasion o stężeniu THC powyżej legalnej w Polsce normy  jest zawsze dokonywany na własną odpowiedzialność.

Nie mają żadnej wartości

Nasiona konopi nie tylko mają wartość, ale na dodatek dotyczy to co najmniej dwóch aspektów. Po pierwsze ziarna niektórych rzadko spotykanych gatunków nie należą do najtańszych. Zdobycie takich okazów w dobrej cenie może zatem oznaczać całkiem niezły zarobek, jeśli tylko znajdzie się kupca. Warto wiedzieć, że nawet popularne odmiany nasion często kosztują kilkanaście bądź kilkadziesiąt złotych za sztukę.

Wartość nasion kolekcjonerskich można też ocenić pod innym względem. Odmiany nadające się do spożycia są bogate w cenne składniki odżywcze np. błonnik, kwasy Omega-3, a także ważne witaminy i minerały. Dodanie nasion do sałatki, wypieków czy też jogurtu może zatem mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Jest to oczywiście opcja dla kolekcjonerów, którzy chcą się pozbyć części swoich zbiorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here